Zbliża się ważne wydarzenie w życiu Twojej rodziny?

Chrzest, Komunia czy urodziny to wydarzenia, które zapadną Wam na długo w pamięci. Fotografie będą najlepszym prezentem, jaki możesz podarować swojemu dziecku.

Reportaż fotograficzny

W życiu Twojej rodziny jest mnóstwo okazji, które warto jest uwiecznić na fotografiach. Za kilka, kilkanaście lat zdjęcia z tego okresu będą miały ogromną wartość. I chociaż żyjemy w czasach bardzo rozwiniętych technologicznie, gdzie każdy z nas nosi przy sobie telefon z aparatem, to z doświadczenia wiem, że te smartfonowe fotografie nie wywołują w nas tylu emocji i zwykle tracimy je, gdy zmienimy telefon. Ponadto zabiegani w tym dniu rodzice nie są w stanie przy natłoku innych obowiązków jednocześnie robić zdjęć, dlatego to zadanie warto jest powierzyć fotografowi. Zdjęcia będą najpiękniejszą pamiątką dla Twojego dziecka i kolejnych pokoleń -najlepszym prezentem jaki możesz mu podarować. Wszystkie inne podarunki, które otrzyma z czasem ulegną zniszczeniu, zużyją się a zdjęcia będą wieczne, ich wartość będzie rosła wraz z upływem czasu. Będą opowiadały historię - o mężu, którego koszula okazała się być za mała, o babci z żelazkiem uciekającą przed aparatem, o podekscytowanych dzieciach, o Tobie... Te wszystkie momenty będą żyły na tych fotografiach... Wyobraź sobie, że pokazujesz je swoim wnukom i przekazując im w ten sposób część Waszej pięknej Prostej Historii...

Zdjęcia, które otrzymasz będą tworzyć historię ważnego wydarzenia w życiu Waszej rodziny. Jedno zdjęcie nie jest w stanie opowiedzieć nam wszystkiego, dlatego te bliższe, dalsze kadry, detale wraz z wydarzeniami stworzą fotorelację, czyli reportaż.

Staram się nie wpływać na przebieg wydarzeń a jedynie je obserwować, przewidywać i sfotografować najlepiej jak to możliwe.

Wybór odpowiednich momentów jest częścią pracy reportażysty. Mogą to być gesty, emocje wymalowane na twarzy czy sytuacja, która o czymś nam opowiada. To na tym skupiam się podczas mojej pracy.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega reportaż?

Reportaż fotograficzny to nic innego jak udokumentowanie przebiegu ważnego w Waszym życiu wydarzenia. Z takim rodzajem fotografii mogliście zetknąć się np. podczas swojego ślubu. W reportażu priorytetem jest uchwycenie dobrego momentu, który obrazuje fragment pewnej historii. W zdjęciach tych estetyka planu, czy wygląd osoby fotografowanej nie jest ważniejszy niż emocje. Jeśli więc Wasze dziecko ucieszy się na widok prezentu, a w tle będzie lekki bałagan to nie możemy powiedzieć „STOP!”. Tego momentu nie będzie dało się później powtórzyć a nasze dziecko drugi raz nie popatrzy na nas wzrokiem pełnym emocji. Te chwile, których cierpliwie wyczekuję są nie do odtworzenia.

01
04

Sposób w jaki pracuję dniu reportażu.

Charakterystyczny dla reportażu jest fakt, że nie są to zdjęcia pozowane, czy udawane. Jako fotograf staram się nie wpływać na przebieg wydarzeń a jedynie je obserwować, przewidywać i sfotografować najlepiej jak to możliwe. To na co daję sobie przestrzeń do ingerencji to światło. Zgaszę je jeśli negatywnie wpływa na obraz fotografii i podpowiem, w którym miejscu zdjęcia mogą wyglądać lepiej. Nie jest to jednak ważniejsze, niż MOMENT. Chociaż w mojej pracy podczas wykonywania reportażu nie reżyseruję wydarzeń to zostawiam miejsce na ważne zdjęcie grupowe z rodziną. Wiem, jak trudno jest zebrać wszystkich w tym samym miejscu i czasie, więc zawsze staram się wykonać kilka fotografii grupowych „do ramki”. Dzięki temu później znowu mogę skupić się na poszukiwaniu momentów, gestów i emocji niezbędnych do opowiedzenia Waszej Prostej Historii… :)

02
04

Ile zdjęć otrzymasz?

Ostateczna liczba wykonanych przeze mnie zdjęć, uzależniona jest od ilości wydarzeń, jakie dzieją się w czasie fotografowania. Dlatego tak trudno jest jednoznacznie określić, ile zdjęć powstanie podczas Waszej uroczystości. Zgodnie z ofertą przygotuję dla Was tyle zdjęć, ile jest w wybranym przez Was pakiecie. Dla przykładu, z dnia chrztu obejmującego przygotowania, ceremonię i przyjęcie otrzymacie 80 fotografii reportażowych. Wszystkie fotografie będą przeze mnie starannie wyselekcjonowane i poddane obróbce. Wyboru tych zdjęć dokonuje osobiście, ponieważ jest to część mojej pracy, za którą otrzymuję od Was wynagrodzenie. Wiem, jak trudno jest Wam przebrać zdjęcia z wakacji i jak długo to trwa :) W każdym pakiecie jest też liczba zdjęć dodatkowych, które już sami wybieracie z dostępnej galerii. Będą w niej wszystkie zdjęcia pozowane, grupowe, detale oraz takie fotografie, które nie znalazły się w reportażu, ale mogą mieć dla Was sentymentalne znaczenie. Jeśli zapragniecie mieć więcej zdjęć z tego wydarzenia, to istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć.

03
04

Jak wcześnie należy rezerwować termin?

Im wcześniej zarezerwujesz termin, tym większa pewność, że będzie on dostępny :) Możesz dokonać rezerwacji na 2 lata przed wydarzeniem lub na dzień przed, gdy będzie dostępny. Pamiętaj tylko, że rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku w wysokości 50% wartości usługi i podpisaniu umowy. W celu dokonania tych formalności zaproszę Was na spotkanie, gdzie porozmawiamy nie tylko o zdjęciach, mojej pracy, warunkach umowy ale o Waszych potrzebach i wyzwaniach tego dnia.

04
04

OFERTA

Chrzest / Komunia / Urodziny

PORTFOLIO

Zobacz historie moich Klientów

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU

Wypełnij krótki formularz i dowiedz się, czy tego dnia będę mogła fotografować Waszą historię.

Sprawdzenie dostępności terminu nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy. Napisz do mnie, porozmawiajmy, a decyzje podejmij w wygodnym dla Ciebie momencie.