Zdjęcia, które otrzymasz będą tworzyć historię ważnego wydarzenia w życiu Waszej rodziny. Jedno zdjęcie nie jest w stanie opowiedzieć nam wszystkiego, dlatego te bliższe, dalsze kadry, detale wraz z wydarzeniami stworzą fotorelację, czyli reportaż.

Staram się nie wpływać na przebieg wydarzeń a jedynie je obserwować, przewidywać i sfotografować najlepiej jak to możliwe.

Wybór odpowiednich momentów jest częścią pracy reportażysty. Mogą to być gesty, emocje wymalowane na twarzy czy sytuacja, która o czymś nam opowiada. To na tym skupiam się podczas mojej pracy.

PAKIETY - REPORTAŻ Z CHRZTU ŚW.

Pakiet I - 1100 zł

♥ przygotowania w domu
♥ ceremonia + zdjęcia do ramki
♥ 70 fotografii
♥ do 3 godzin zdjęć

Pakiet II - 1400 zł

♥ przygotowania w domu
♥ ceremonia + zdjęcia do ramki
♥ przyjęcie
♥ 100 fotografii
♥ do 6 godzin zdjęć

DODATKI

♥ Album 30x30, 10 rozkładówek ... 300zł
♥- Pudełko + 20 odbitek 15x23 ....... 200zł
♥ Wall decor ..................................... 250zł
♥ Dodatkowa 1 godzina pracy ......... 250zł
♥ Dodatkowe ujęcie .......................... 50zl/szt.

Urodziny, Komunie i inne wydarzenia rodzinne

Zapytaj o ofertę
marta.jankowska098@gmail.com

Wybór zdjęć/ujęć jest częścią mojej pracy. Otrzymacie ode mnie zbiór gotowych zdjęć tworzących spójną całość, historię. Ceny zawierają czas pracy podczas wykonywania zdjęć oraz postprodukcji, doświadczenie i talent fotografa, podatek oraz dojazd na terenie Warszawy i okolic w promieniu 30km.

REZERWACJA

Rezerwacja terminu odbywa się po wpłacie zadatku 50% wartości usługi. Pozostała część płatna w dniu sesji.

Materiał z reportażu będzie gotowy w ciągu 30 dni. Otrzymacie go w formie elektronicznej. Najlepsze zdjęcia, które dla Was wybiorę będą tworzyły pełną historię tego wyjątkowego wydarzenia. Nie będzie możliwości wymiany ujęć na inne, ale możecie dokupić  dodatkowe fotografie w cenie 50zł/szt.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega reportaż?

Reportaż fotograficzny to nic innego jak udokumentowanie przebiegu ważnego w Waszym życiu wydarzenia. Z takim rodzajem fotografii zetknęliście się np. podczas swojego ślubu. Priorytetem w tego rodzaju fotografii jest uchwycenie dobrego momentu, który obrazuje fragment pewnej historii. W zdjęciach tych estetyka planu, czy wygląd osoby fotografowanej nie jest najistotniejszy. Jeśli więc nasze dziecko ucieszy się na widok prezentu, a w tle będziemy mieć lekki bałagan to nie możemy powiedzieć „STOP!”. Tego momentu nie będzie dało się później powtórzyć a nasze dziecko drugi raz nie popatrzy na nas wzrokiem pełnym emocji. Te chwile, których cierpliwie wyczekuję są nie do odtworzenia.

01
04

Jak pracuję w dniu reportażu?

Charakterystyczny dla reportażu jest fakt, że nie są to zdjęcia pozowane, czy udawane. Jako fotograf staram się nie wpływać na przebieg wydarzeń a jedynie je obserwować, przewidywać i sfotografować najlepiej jak to możliwe. To na co daję sobie przestrzeń do ingerencji to światło. Zgaszę je jeśli negatywnie wpływa na obraz fotografii i podpowiem, w którym miejscu zdjęcia pod tym względem mogą wyglądać lepiej. Nie jest to jednak ważniejsze, niż MOMENT. Chociaż w mojej pracy podczas wykonywania reportażu nie reżyseruję wydarzeń to zostawiam miejsce na ważne zdjęcie grupowe z rodziną. Wiem, jak trudno jest zebrać wszystkich w tym samym miejscu i czasie, więc zawsze staram się wykonać kilka fotografii grupowych „do ramki”. Dzięki temu później znowu mogę skupić się na poszukiwaniu momentów, gestów i emocji niezbędnych do opowiedzenia Waszej Prostej Historii… :)

02
04

Ile zdjęć otrzymam?

Ostateczna liczba zdjęć uzależniona jest od ilości wydarzeń, jakie dzieją się w czasie fotografowania. Dlatego tak trudno jest jednoznacznie określić, ile zdjęć powstanie podczas Waszej uroczystości. Dla przykładu, można się spodziewać, że z dnia chrztu obejmującego przygotowania, ceremonię i przyjęcie powstanie około 100 fotografii. Wszystkie fotografie będą przeze mnie starannie wyselekcjonowane i poddane obróbce. Wyboru tych 100 zdjęć dokonuje osobiście, ponieważ jest to część mojej pracy, za którą otrzymuję od Was wynagrodzenie. Wiem, jak trudno jest Wam przebrać zdjęcia z wakacji i jak długo to trwa :) Jeśli jednak zapragniecie mieć więcej zdjęć, to istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć.

03
04

Jak wcześnie rezerwować termin?

Im wcześniej zarezerwujesz termin, tym większa pewność, że będzie dostępny :) Możesz dokonać rezerwacji na 2 lata przed wydarzeniem lub na dzień przed, jeżeli będę miała wolny termin. Pamiętaj tylko, że rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku w wysokości 50% wartości usługi i podpisaniu umowy. W celu dokonania tych formalności zaproszę Was na spotkanie, gdzie porozmawiamy nie tylko o zdjęciach, mojej pracy, warunkach umowy ale o Waszych potrzebach i wyzwaniach tego dnia.

04
04