Regulamin Sesji Fotograficznej

(Nie dotyczy usługi reportażu i filmu rodzinnego)

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie dotychczas zebranego doświadczenia i najczęściej zadawanych przez moich klientów pytań. Powstał, aby nasza współpraca była jak najlepsza, biorąc pod uwagę zarówno Twoje, jak i moje dobro. Chociaż momentami treść regulaminu będzie brzmieć poważnie, to nie należy się go bać. W każdej chwili możesz do mnie napisać i zadać dodatkowe pytania a ja z chęcią na nie odpowiem i rozwieję ewentualne wątpliwości. Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu a decyzja o skorzystaniu z moich usług jest równoznaczna z jego akceptacją.

REZERWACJA TERMINU
Rezerwacja terminu sesji wiąże się z podpisaniem umowy i wpłatą zadatku o wysokości 50% wartości usługi. Zadatek nie podlega zwrotowi, również w przypadku rezygnacji z usługi lub niepojawienia się na sesji bez uprzedzenia. Proszę zatem o przemyślaną decyzję. Umowę oraz niezbędne informacje na temat przebiegu pracy wysyłam bezpośrednio na skrzynkę e-mail. Można ją podpisać podczas spotkania ze mną lub zdalnie, przesyłając mailowo.

ZMIANA TERMINU
Rozumiem, że jak są dzieci to i są nieprzewidziane, nagłe przeziębienia oraz inne przypadki losowe. W przypadku spóźnienia na sesję, czas sesji jest odliczany. W razie zaistnienia sytuacji uniemożliwiającej Wam pojawienie się na sesji zdjęciowej (dotyczy pakietu Medium i Premium), możliwe jest jednorazowe przeniesienie terminu sesji o ile poinformujecie mnie o tym z co najmniej kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Czas to nasze najcenniejsze aktywo i nikt nie chce go marnować.
W przypadku rezygnacji, niepojawienia się w terminie na Mini Sesji nie ma możliwości przełożenia daty sesji na inną a zadatek przepada.
W przypadku mojej nagłej choroby lub hospitalizacji zobowiązuje się zapewnić zastępstwo lub wykonam zlecenie w innym terminie uzgodnionym z Wami.

WYNAGRODZENIE
Pierwszą część płatności stanowi zadatek w wysokości 50% wartości usługi. Druga część następuje w dniu sesji zdjęciowej. Zapłata wynagrodzenia następuje gotówką lub na rachunek bankowy Banku ING: 62 1050 1793 1000 0097 2550 7462 (w opisie transakcji nazwa sesji, data i godzina).

WYBÓR ZDJĘĆ
Osobiście dokonuję wstępnej selekcji materiału z sesji. Galerię zdjęć do wyboru prześlę Wam w ciągu 7 dni od terminu sesji za pośrednictwem platformy Zalamo. Będą to zdjęcia przed edycją. Po dokonaniu przez Was wyboru ujęć, fotografie te będą poddane obróbce polegającej na korekcie kolorystyki (nasycenie koloru, jasność, kontrast, światło, cienie). Wszelkie inne, dodatkowe zmiany nanoszone na zdjęcia, a wykonywane na życzenie klienta związane np. z wyglądem są możliwe za dodatkową opłatą (50zł/ 1 zdjęcie). Nie udostępniam plików RAW ani zdjęć bez edycji. Oczywiście możecie wybrać więcej zdjęć, niż zakupiliście w pakiecie sesji, wiąże się to jednak z dodatkową opłatą płatną z góry, zgodnie z cennikiem.

TERMIN PRZEKAZANIA MATERIAŁÓW
Od momentu, gdy wybierzecie ujęcia, w ciągu 30 dni przekaże Wam gotowe fotografie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy www.zalamo.com. Odbitki/ albumy przekazane zostaną w ciągu kolejnych 30 dni od momentu przesłania Wam plików finalnych w formie elektronicznej.

EFEKT KOŃCOWY ZDJĘĆ
To bardzo ważne, abyście zapoznali się z moim dorobkiem artystycznym. Podpisując ze mną umowę akceptujecie percepcje kadru, obrazu, post produkcję, jak i ogólną estetyką wykonywanych przeze mnie fotografii. Efekt końcowy zdjęć uzależniony jest od warunków zastanych w miejscu wykonywania zdjęć, stąd estetyka może nieco odbiegać od prezentowanej w moim portfolio, w szczególności w przypadku rażąco niesprzyjających warunków, braku lub zbyt dużej intensywności światła. Nie ingeruję w wygląd mieszkania, nie przestawiam mebli itd., ale musicie mieć świadomość, że nie będzie możliwości usunięcia przedmiotów z kadru. W przypadku sesji plenerowych może zdarzyć się sytuacja, gdy osoby trzecie będą zakłócały przebieg naszej sesji i będzie miało to wpływ na efekt końcowy zdjęć, za co nie biorę odpowiedzialności.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE
Decydując się na sesję w plenerze wiecie, że będą tam owady, zwierzęta, rośliny, woda i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po Waszej stronie. Najlepiej wiecie na co sami musicie uważać i jak zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, za które podczas sesji jesteście odpowiedzialni, w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele.

PRZECHOWYWANIE MATERIAŁÓW
Pliki będą archiwizowane przez okres jednego miesiąca od momentu przekazania zakupionego materiału (pliki w formie elektronicznej oraz odbitki/albumy). Po tym czasie mogą być usunięte z dysku.

WYKORZYSTANIE MATERIAŁÓW, PUBLIKACJA ZDJĘĆ, RODO
Aby sesja mogła dojść do skutku niezbędne jest zaakceptowanie dokumentów:

  • RODO
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
  • Zgoda na publikacje zdjęć w galerii internetowej Zalamo
  • Zgodę na przekazanie uwiecznionego wizerunku, do laboratorium w celu wykonania ewentualnych wydruków odbitek/albumów.

Zależy mi na tym, aby podzielić się ze Światem Waszymi pięknymi zdjęciami i promować w ten sposób moją pasję, publikując je np. na stronie internetowej www.proste-historie.pl, social media Proste-historie.pl, materiałach drukowanych. Zgoda ta nie jest oczywiście obowiązkowa i odwołalna w każdej chwili, nawet po roku od sesji.

PRAWO AUTORSKIE
Prawa autorskie do zdjęć są zawsze Fotografa (o tym stanowią przepisy prawne). Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z przeniesieniem własności w rozumieniu prawa autorskiego. Nie będziecie zatem mogli ich przerabiać, udostępniać podmiotom gospodarczym lub innym instytucjom/firmom np. media (TV, prasa, Internet), a także wykorzystywać w celach zarobkowych, oraz w konkursach fotograficznych. Jeśli jednak będziecie chcieli użyć tych fotografii w w/w celu, skontaktuj się ze mną aby omówić warunki licencji i uzyskać zgodę na piśmie


Zawsze chętnie odpowiem na każde nurtujące Was pytanie, wyjaśnię wątpliwości niniejszego regulaminu i udzielę porady dotyczącej wyboru sesji zdjęciowej, przygotowania do niej itd. Śmiało do mnie napisz na adres: marta@proste-historie.pl, złap mnie na Facebooku czy Instagramie lub po prostu zadzwoń 881-920-425.