Zbliża się ważne wydarzenie w życiu Twojej rodziny?

Chrzest, Komunia czy urodziny to wydarzenia, które zapadną Wam na długo w pamięci. Fotografie będą najlepszym prezentem, jaki możesz podarować swojemu dziecku.

Reportaż fotograficzny

W życiu Twojej rodziny jest mnóstwo okazji, które warto jest uwiecznić na fotografiach. Za kilka, kilkanaście lat zdjęcia z tego okresu będą miały ogromną wartość. I chociaż żyjemy w czasach bardzo rozwiniętych technologicznie, gdzie każdy z nas nosi przy sobie telefon z aparatem, to z doświadczenia wiem, że te smartfonowe fotografie nie wywołują w nas tylu emocji i zwykle tracimy je, gdy zmienimy telefon. Ponadto zabiegani w tym dniu rodzice nie są w stanie przy natłoku innych obowiązków jednocześnie robić zdjęć, dlatego to zadanie warto jest powierzyć fotografowi. Zdjęcia będą najpiękniejszą pamiątką dla Twojego dziecka i kolejnych pokoleń -najlepszym prezentem jaki możesz mu podarować. Wszystkie inne podarunki, które otrzyma z czasem ulegną zniszczeniu, zużyją się a zdjęcia będą wieczne, ich wartość będzie rosła wraz z upływem czasu. Będą opowiadały historię - o mężu, którego koszula okazała się być za mała, o babci z żelazkiem uciekającą przed aparatem, o podekscytowanych dzieciach, o Tobie... Te wszystkie momenty będą żyły na tych fotografiach... Wyobraź sobie, że pokazujesz je swoim wnukom i przekazując im w ten sposób część Waszej pięknej Prostej Historii...

Zdjęcia, które otrzymasz będą tworzyć historię ważnego wydarzenia w życiu Waszej rodziny. Jedno zdjęcie nie jest w stanie opowiedzieć nam wszystkiego, dlatego te bliższe, dalsze kadry, detale wraz z wydarzeniami stworzą fotorelację, czyli reportaż.

Staram się nie wpływać na przebieg wydarzeń a jedynie je obserwować, przewidywać i sfotografować najlepiej jak to możliwe.

Wybór odpowiednich momentów jest częścią pracy reportażysty. Mogą to być gesty, emocje wymalowane na twarzy czy sytuacja, która o czymś nam opowiada. To na tym skupiam się podczas mojej pracy.

PORTFOLIO

Zobacz historie moich Klientów

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU

Wypełnij krótki formularz i dowiedz się, czy tego dnia będę mogła fotografować Waszą historię.

Sprawdzenie dostępności terminu nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy. Napisz do mnie, porozmawiajmy, a decyzje podejmij w wygodnym dla Ciebie momencie.

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU

Wypełnij krótki formularz i dowiedz się, czy tego dnia będę mogła fotografować Waszą historię.

Sprawdzenie dostępności terminu nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy. Napisz do mnie, porozmawiajmy, a decyzje podejmij w wygodnym dla Ciebie momencie.

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega reportaż?

Reportaż fotograficzny to nic innego jak udokumentowanie przebiegu ważnego w Waszym życiu wydarzenia. Z takim rodzajem fotografii mogliście zetknąć się np. podczas swojego ślubu. W reportażu priorytetem jest uchwycenie dobrego momentu, który obrazuje fragment pewnej historii. W zdjęciach tych estetyka planu, czy wygląd osoby fotografowanej nie jest ważniejszy niż emocje. Jeśli więc Wasze dziecko ucieszy się na widok prezentu, a w tle będzie lekki bałagan to nie możemy powiedzieć „STOP!”. Tego momentu nie będzie dało się później powtórzyć a nasze dziecko drugi raz nie popatrzy na nas wzrokiem pełnym emocji. Te chwile, których cierpliwie wyczekuję są nie do odtworzenia.

01
04

Sposób w jaki pracuję dniu reportażu.

Charakterystyczny dla reportażu jest fakt, że nie są to zdjęcia pozowane, czy udawane. Jako fotograf staram się nie wpływać na przebieg wydarzeń a jedynie je obserwować, przewidywać i sfotografować najlepiej jak to możliwe. To na co daję sobie przestrzeń do ingerencji to światło. Zgaszę je jeśli negatywnie wpływa na obraz fotografii i podpowiem, w którym miejscu zdjęcia mogą wyglądać lepiej. Nie jest to jednak ważniejsze, niż MOMENT. Chociaż w mojej pracy podczas wykonywania reportażu nie reżyseruję wydarzeń to zostawiam miejsce na ważne zdjęcie grupowe z rodziną. Wiem, jak trudno jest zebrać wszystkich w tym samym miejscu i czasie, więc zawsze staram się wykonać kilka fotografii grupowych „do ramki”. Dzięki temu później znowu mogę skupić się na poszukiwaniu momentów, gestów i emocji niezbędnych do opowiedzenia Waszej Prostej Historii… :)

02
04
fotograf na urodziny

Ile zdjęć otrzymasz?

Ostateczna liczba wykonanych przeze mnie zdjęć, uzależniona jest od ilości wydarzeń, jakie dzieją się w czasie fotografowania. Dlatego tak trudno jest jednoznacznie określić, ile zdjęć powstanie podczas Waszej uroczystości. Zgodnie z ofertą przygotuję dla Was tyle zdjęć, ile jest w wybranym przez Was pakiecie. Dla przykładu, z dnia chrztu, obejmującego przygotowania, ceremonię i przyjęcie otrzymacie 120 fotografii reportażowych. Wszystkie fotografie będą przeze mnie starannie wyselekcjonowane i poddane obróbce. Wyboru tych zdjęć dokonuje osobiście, ponieważ jest to część mojej pracy, za którą otrzymuję od Was wynagrodzenie. Wiem, jak trudno jest Wam przebrać zdjęcia z wakacji i jak długo to trwa :) W każdym pakiecie jest też liczba zdjęć dodatkowych, które już sami wybieracie z dostępnej galerii. Będą w niej wszystkie zdjęcia pozowane, grupowe, detale oraz takie fotografie, które nie znalazły się w reportażu, ale mogą mieć dla Was sentymentalne znaczenie. Jeśli zapragniecie mieć więcej zdjęć z tego wydarzenia, to istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć.

03
04

Jak wcześnie należy rezerwować termin?

Im wcześniej zarezerwujesz termin, tym większa pewność, że będzie on dostępny :) Możesz dokonać rezerwacji na 2 lata przed wydarzeniem lub na dzień przed, gdy będzie dostępny. Pamiętaj tylko, że rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku w wysokości 50% wartości usługi i podpisaniu umowy. W celu dokonania tych formalności zaproszę Was na spotkanie, gdzie porozmawiamy nie tylko o zdjęciach, mojej pracy, warunkach umowy ale o Waszych potrzebach i wyzwaniach tego dnia.

04
04

OFERTA

Chrzest / Komunia / Urodziny

OFERTA

PAKIET I

przygotowania, ceremonia, zdjęcia grupowe z gośćmi w okolicy kościoła;

# do 3 godzin pracy fotografa;
# 80 fotografii reportażowych w wersji cyfrowej (elektronicznej);
# 5 fotografii dodatkowych w wersji cyfrowej, wybranych z galerii
(kolejne ujęcie 25zł / szt.);
# dodatkowa godzina zdjęć 250zł (w tym otrzymacie dodatkowe 10 zdjęć reportażowych)

1700 zł

PAKIET II

przygotowania, ceremonia, zdjęcie grupowe z gośćmi, przyjęcie;

# do 5 godzin pracy fotografa;
# 120 fotografii w wersji cyfrowej (elektronicznej);
# 10 fotografii dodatkowych w wersji cyfrowej, wybranych z galerii
(kolejne ujęcie 25zł / szt.);
# dodatkowa godzina zdjęć 250zł (w tym otrzymacie dodatkowe 10 zdjęć reportażowych)

1950 zł

Wybór zdjęć/ujęć w powyższych pakietach jest częścią mojej pracy. Otrzymacie ode mnie zbiór gotowych zdjęć tworzących spójną całość, historię. Nie ma możliwości wymiany zdjęć na inne, ale istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć. Ceny zawierają czas pracy podczas wykonywania zdjęć oraz postprodukcji, doświadczenie i talent fotografa, podatek oraz dojazd na terenie Warszawy i okolic w promieniu 30km.

DODATKI

Albumy

Albumy na sztywnych kartach, rozkładane na płasko.
Projektowanie w cenie albumu.

20x20, 10 rozkładówek ........ 250zł
30x30, 10 rozkładówek ........ 350zł

Opakowania na odbitki

Opakowania na odbitki są oprawione w piękną tkaninę lub trwałą ekoskórę. Do wyboru z pendrivem lub bez. Pudełko pomieści maksymalnie 100 zdjęć.

10x15 ........................................ 110 zł
10x15 z pendrivem 32 GB ..... 150 zł
13x18 ....................................... 160 zł
13x18 z pendrivem 32 GB ...... 200 zł
15x23 ........................................ 210 zł
15x25 z pendrivem 32 GB ...... 250 zł

Odbitki

Wydruki na najwyższej jakości papierze. Możesz je śmiało dotykać bez obawy o to, że pozostaną na nich ślady.

10x15 ....... 2 zł
13x18 ....... 3 zł
15x23 ....... 4 zł
20x30 ....... 10 zł

sesja na roczek
urodziny zdjęcia
sesja na roczek
urodziny zdjęcia
sesja na roczek
urodziny zdjęcia

Ważne informacje

Miejsce wykonywania zdjęć

Wszystkie sesje oraz reportaże wykonuję na terenie Warszawy i okolic.

Ceny powyższych pakietów zawierają już koszty mojego dojazdu do miejsca realizacji zdjęć w promieniu do 30 km od granic Warszawy.

Sesje lifestyle wykonywane są w jednej wybranej lokalizacji (w domu Klienta lub plenerze). Za dodatkową opłatą (300 zł.) istnieje możliwość realizacji sesji w zaaranżowanym do tego studio.

Rezerwacja terminu i wynagrodzenie

Rezerwacja terminu następuje po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku w wysokości 50% wartości usługi.

Umowę oraz niezbędne informacje na temat przebiegu pracy wysyłam bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Umowę można podpisać podczas spotkania ze mną lub zdalnie, przesyłając mailowo.

Przekazanie materiałów

Wybór zdjęć jest częścią mojej pracy. Wiem jak trudno jest Wam wybrać zdjęcia z wakacji, dlatego to ja dokonuję selekcji materiału z Waszej sesji czy reportażu.

Zdjęcia poddawane są obróbce (korekta kolorystyki i delikatny retusz skóry) zgodnie ze stylem prezentowanym w portfolio.
Nie udostępniam plików w formacie RAW ani zdjęć bez edycji.

Materiał przekazywany jest w ciągu 30 dni od terminu realizacji zdjęć.

Wykorzystanie zdjęć do promocji

Podstawą mojej działalności jest fotografia i chciałabym, aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć efekty naszej wspólnej pracy, dzięki czemu inni również będą mieli możliwość posiadania takich pamiątek. Będzie mi więc bardzo miło, jeśli zgodzicie się na publikację Waszych zdjęć.

Podpisując ze mną umowę współpracy zobaczycie paragraf mówiący, że wyrażacie zgodę na wykorzystanie fotografii w materiałach promujących moją działalność, np. na stronie internetowej, social media, materiały drukowane. Zgoda ta nie jest oczywiście obowiązkowa.

Szanuję prywatność moich klientów oraz literę prawa, więc jeśli będziecie chcieli chronić swój wizerunek i Waszych dzieci to taką zgodę można w każdej chwili odwołać, nawet po roku od sesji.