Reportaż z dnia urodzin

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent

Wszystko przemija…. Zostają zdjęcia, filmy i wspomnienia.

Reportaż

z dnia urodzin

To doskonała pamiątka zarówno dla dziecka jak i dorosłego już człowieka. Możliwość powrotu do wspomnień sprzed lat zapisanych na zdjęciach to najlepszy prezent jaki możesz podarować sobie i swojemu dziecku. Przypomnij sobie o swoich urodzinach, które wspominasz najlepiej. Czy masz z tej imprezy zdjęcia? Jeśli tak, to doskonale wiesz, jak fajnie jest do nich wracać. Jeśli nie to rozumiesz, jak bardzo są cenne.

4party_www_158
4party_www_170
4party_www_160
4party_www_226
4party_www_234
4party_www_246
4party_www_249
4party_www_251
4party_www_252
4party_www_254
4party_www_256
4party_www_261
4party_www_215
4party_www_264
4party_www_265
4party_www_271
4party_www_273
4party_www_307
4party_www_315
4party_www_316
4party_www_317
4party_www_324
4party_www_326

Dlaczego warto powierzyć to profesjonaliście?

Jeśli organizowałaś kiedykolwiek rodzinną imprezę to zapewne już wiesz, że przygotowanie takie przyjęcia oznacza bardzo dużo pracy a przy małych dzieciach jest to dosyć spore wyzwanie. Zarówno planowanie takiego wydarzenia, jak i przygotowanie w dniu urodzin wszystkiego w domu, wymaga dużego zaangażowania. Ciężko w tym natłoku rożnych zadań oraz codziennych obowiązków, pomiędzy serwowaniem kolejnych dań i zabawianiem gości pamiętać jeszcze o robieniu zdjęć. Fizycznie jest to niewykonalne. Nawet jeśli przygotujesz sobie aparat i założysz, że dasz radę zrobić dzieciakom fajne, niepozowane zdjęcia to kończy się to zwykle jedną fotografią solenizanta przy torcie i może jeszcze grupowe z kolegami, jeśli uda Ci się namówić wszystkie dzieci do pozowania. Brzmi znajomo? Także jeśli chcesz swojemu dziecku sprezentować emocjonalną pamiątkę w postaci zdjęć – fotograf na urodziny to dobry pomysł.

Reportaż z dnia urodzin

Możesz przez chwilę pomyśleć : “No dobra, ale zatrudnię fotografa na urodziny żeby zrobił tylko kilka zdjęć przy torcie? Czy to ma sens?”. I tu na początek pomoże Ci zrozumienie, czym jest reportaż fotograficzny. Reportaż to taka historia, fotorelacja, którą tworzą fotografie. Oglądając te zdjęcia czujesz się jakbyś czytała książkę albo oglądała film. Każde kolejne zdjęcie opowiada dalszą część historii. Ma ona swoje rozpoczęcie i zakończenie a wszystkie fotografie razem tworzą spójną całość. W reportażu fotograficznym zdecydowaną większość zdjęć stanowią zdjęcia niepozowane, spontaniczne, przedstawiające prawdziwe zdarzenia. Wy jesteście sobą i robicie swoje a fotograf ma za zadanie sfotografować te wszystkie chwile w najlepszym możliwym momencie. I nie jest to tylko dmuchanie świeczek na torcie czy tańce… Reportaż fotograficzny to moja ulubiona dziedzina fotografii. Robię dużo zdjęć i fotografuje wszystko. Zawsze mówię moim Klientom, że to co robię jest reportażem Z DNIA urodzin, ponieważ fotografuję wszystko co dzieje się w tym czasie, kiedy z Wami jestem, a nie tylko tort. Fotografuję gości którzy wchodzą do domu, witają się pełnymi ciepła uściskami, to są momenty wręczania prezentów solenizantowi i jego reakcje, toasty, salwy śmiechu na żarty wujka, to są czasem śmiejące się dzieci a czasem płaczące. Zobaczysz też zdjęcia z kuchni, kiedy wyjmujesz z lodówki tort albo pizzę z piekarnika. Widzisz już ile jest okazji do fotografowania podczas małej rodzinnej imprezy? Wszystko zależy od kreatywności fotografa i jego pracowitości. A ja uwielbiam tworzyć i nienawidzę się nudzić.

Mała rodzinna impreza i fotograf na pokładzie?

To jest największy dylemat moich Klientów. Też pewnie zastanawiasz się jak to będzie, czy goście nie będą skrępowani moją obecnością, czy dzieci się nie rozpłaczą, i czy ten cały dzień przypadkiem nie będzie wtedy podyktowany zdjęciami. Już wszystko tłumaczę 🙂 Po pierwsze ja nie ingeruję w przebieg wydarzenia, nie reżyseruję, nikogo nie ustawiam, nie przestawiam i nie mówię co macie robić. Reportaż, jak już wiesz oznacza fotografowanie prawdziwych wydarzeń i to jest priorytet. Czasem estetyka na zdjęciu może nie być najlepsza, ale zawsze najważniejsze będą emocje na zdjęciu i dobry moment. Staram się podczas małych imprez nawiązać relacje z gośćmi, chwilę porozmawiać, poznać się z nimi, pożartować, żeby już nie być intruzem, żeby mój aparat nie stresował starszej części gości. Z dziećmi jest dużo łatwiej, one totalnie mnie ignorują. Są sobą. I to jest super.

Sesja urodzinowa na roczek vs. reportaż

Zapewne widziałaś dość często zdjęcia z sesji dzieci swoich znajomych z okazji roczku. Roczek to taka fajna okazja do zatrzymania tych chwil na fotografiach. Jednak sesja urodzinowa na roczek i reportaż z dnia urodzin to są zupełnie dwie różne usługi. Zastanów się więc, która z tych usług Cię interesuje 🙂 Podczas reportażu zwykle wykonuję zdjęcia tzw. “do ramki”. To są zdjęcia pozowane z babcią, ciocią itd. Chociaż one nie są reportażem to wiem, jak bardzo zależy Wam na takiej jednej fotografii, którą można później wydrukować i postawić w ramce, więc je robię 🙂 Jest to też kolejny atut usługi reportażu z dnia urodzin, ponieważ na sesję pozowaną raczej nie zabierzemy babci, cioci, wujka i kuzynów a na takiej imprezie, kiedy mamy wszystkich w jednym miejscu można szybko ustawić i zrobić pamiątkową fotografię. Widzisz już więc ile korzyści wniesie fotograf na urodziny.

OFERTA

Pakiet zawiera:
# 40 fotografii w wersji cyfrowej (elektronicznej);
# 5 fotografii dodatkowych w wersji cyfrowej, wybranych z galerii;
# dodatkowe zdjęcie 40zł/szt.;
# do 2 godzin pracy fotografa;
# kolejna godzina zdjęć 250 zł (w tym otrzymacie dodatkowe 10 zdjęć reportażowych)

*odbitki i albumy są dodatkowo płatne

Zdjęcia zaczynamy od momentu przybycia gości. Fotografuję wręczanie prezentów, zabawy dzieci, relacje między rodzicami, dmuchanie świeczek na torcie i inne niepowtarzalne tego dnia chwile.

Zobacz cały reportaż

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU

Wypełnij krótki formularz i dowiedz się, czy tego dnia będę mogła fotografować Waszą historię.

Sprawdzenie dostępności terminu nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy. Napisz do mnie, porozmawiajmy, a decyzje podejmij w wygodnym dla Ciebie momencie.

fotograf na urodziny

OPINIA MOICH KLIENTÓW

Marta, chciałam Ci jeszcze raz podziękować za wspaniałą pamiątkę ❤️ Codziennie oglądam zdjęcia i nie mogę się napatrzeć 💖 Myślę, że jeden album nie wystarczy 😁 Przepiękne zdjęcia 🥰 Dziękujemy 😘😘😘

Agnieszka z rodzinką